Ці поради як заповіді, бо вони важливі для вас і вашої дитини.
1. Радійте своїй дитині, бо вона ваш скарб.
2. Розмовляйте з дитиною спокійно. Ви для неї зразок, супергерой, в котрого вона вчиться говорити з іншими та сприймати їх. Зразок мовлення - це також ви! Намагайтесь говорити правильно. Докладайте зусиль, щоб бути з дитиною терплячою чи врівноваженою людиною, навіть, коли вона капризує.
3. Щодня читайте: коли маєте вільну хвилинку, перед сном. Зробіть справжній ритуал з читання. Вивчайте разом вірші, скоромовки, чистомовки.
4. Приділяйте дитині чимало часу, бо в цьому віці вона формує впевненість в собі, здатність спілкуватися й поза сім'єю.
5. У вашої дитини свій характер, темперамент, свої потреби, інтереси, бо вона - особистість! Поважайте її неповтортність.
6. Допоможіть дитині навчитись зав'язувати і розв'язувати шнурівку, застібати і розстібати гудзики, перебирати крупу - це розвиток дрібної моторики - важливо для мозку та письма в подальшому!
7. Забезпечте умови для гри. Гра в дошкільному віці - провідна діяльність, сюжетно-рольові ігри - це здатність ретранслювати власне бачення світу.
8. Допомагайте дитині навчитись рахувати. Для цього у вас є безліч можливостей та матеріалу: предмети побуту, навколишнє середовище та що завгодно, що буде актуальним для вас і підійде вашій дитині.
9. Навчфіть дитину, щоб вона знала повністю своє прізвище, ім'я та по батькові, а також представляла вас іншим людям не просто "мама" і "тато", а повністю, наприклад "Васильченко Галина Михайлівна" чи "Васильченко Дмитро Іванович".
10. Дитина повинна мати свій режим, домашнє доручення та дотримуватись режиму його виконання.
Запам'ятайте, ваша дитина - це особистість і вона є цінною будь-якою усміхненою і сумною, талановитою і не дуже, кмітливою і зі своїм темпом. Любіть її, бо вона ваша!
Немає коментарів:
Дописати коментар
Дякую! Ваша думка важлива.